Žite s otvoreným srdcom

Keď som mal päť rokov, mama mi povedala, že šťastie je kľúčom k životu. Keď som začal chodiť do školy, spýtali sa ma, čím chcem byť, keď vyrastiem. Odpovedal som: “šťastný”. Povedali mi, že nerozumiem otázke, a ja som im odpovedal, že oni nerozumejú životu.

John Lennon

Želám si mať viac odvahy a žiť život podľa seba…

To som si pred rokmi povedala sama sebe. A začala som hľadať spôsob, ako to zrealizovať. Vždy, keď to teraz počujem vyrieknuť niekoho, koho sprevádzam, moje srdce poskočí. Viem, čo je to za krásne dobrodružstvo, aj koľko obáv je za ním skrytých.
Človeka s odhodlaním žiť podľa seba postretne, že si od ostatných vypočuje, čo všetko nemôže a nesmie urobiť. Moja skúsenosť hovorí, že existuje len málo vecí, ktoré nemôžeme pre seba urobiť. Stojí to totiž na našej voľbe medzi možnosťami „urobím“ a „neurobím“.

„Ja že nič nerobím?“ spýtalo sa červenovlasé dievča. „Poskakujem tu, čo to dá, a ty teraz prídeš a hovoríš, že nerobím nič. Skús sama poskakovať, potom uvidíš, že človek niečo robí, keď poskakuje.“ – tvrdila moja obľúbená detská hrdinka Pipi Dlhá Pančucha.

V našom „poskakovaní“ je ukryté všetko, čo robí náš život takým, akým ho žijeme. Neraz netreba nič dramatické robiť. Kvalita nášho života závisí od kvality našich myšlienok – stačí byť vo svojich voľbách uvedomelejší a klásť väčší dôraz na to, čo a ako robíme, nie na to, koľko toho robíme. Vďaka tomu môžu byť naše voľby omnoho prirodzenejšie a slobodnejšie. Rovnako tak aj naše myšlienky, ktoré nás utvárajú. Naša najväčšia sila je v našom sústredení. Keď udržiavame svoje presvedčenia pozitívne, odrážajú neproduktívne a neužitočné myšlienky.

 

Mne pri premýšľaní pomáha rovno si aj písať. Potom sa o tieto svoje myšlienky rada delím na svojej Fan page na Facebooku. Podľa reakcií viem, že to pomohlo aj niekomu ďalšiemu a motivuje ma to tvoriť ďalej. Urobila som výber 55 malých úvah z posledného roka, ktoré som zoradila tematicky. Môžete si z nich vybrať, čo vás osloví.

Mojím zámerom je, aby ste uverili, že vaša túžba je správna. Že nepotrebujete poprávať, ani sa cítiť za každú cenu inak, ako sa cítite. Túžim vás podporiť, aspoň takto cez napísané, aby ste vykračovali vo svojom rytme a na svoju hudbu v ústrety životu podľa svojich predstáv.

Najlepšie to ide s otvoreným srdcom, lebo ako povedal majster: „Ľudské srdce sa skladá z troch častí. Prvá časť sa podobá hore, ktorou nič nepohne. Druhá časť sa podobá stromu, ktorý je pevne zakorenený v zemi a jeho korunou čas od času pohne vietor. A tretia časť sa podobá periu, ktoré vánok rozfúka do všetkých strán sveta.“

Radostné a naplnené vykračovanie v ústrety sebe samým prajem

podpis

“Som presvedčený, že desať percent života tvorí to, čo sa stane a deväťdesiat percent to, ako na to zareagujem.”

Sam Walton

Mám záujem o e-book Žite s otvoreným srdcom

Po zadaní emailovej adresy si môžete zadarmo stiahnuť eBook. Rešpektujem vaše súkromie a nikdy vám nebudem posielať spam.