Žijte své lepší já

zijte-sve-lepsi-ja-book

 J A N E T T E  Š I M K O V Á

Žijte své lepší já

Prijmite pozvanie na odokrývanie svojho skrytého žiarivého obrazu…

Objednať knihu online

 

martinus_width_positive

Kniha je inšpirovaná príbehmi, ktoré si koučka Janette Šimková vypočula počas deviatich rokov praxe. Päťdesiat zamyslení ponúka množstvo povzbudzujúcich a motivujúcich myšlienok. Vedú čitateľa po ceste sebapoznania a ponúkajú mu pohľad na sebarozvojové a vzťahové témy z rôznych perspektív, aby si sám vybral, s čím jeho myseľ alebo srdce rezonujú.

Mottom knihy je, aby človek vykročil smelo a s radosťou v ústrety svojmu poznaniu a odhodlal sa meniť všetko, s čím nie je spokojný. Nie je to také ťažké, ako by sa zdalo. Ako hovorí sama autorka: „Až keď som získala odvahu nasledovať svoje srdce, uvedomila som si, čo potrebujem – prestať sa pozerať na obzor a len čakať, kedy sa ku mne priblíži.”

Jednotlivé zamyslenia sú spracované samostatne a čitateľ ich môže čítať podľa náhodného výberu alebo momentálnej nálady, resp. problému, na ktorý sa snaží nájsť odpoveď. Knihu možno využiť ako pomôcku na pravidelnú sebareflexiu alebo ako návod na iniciatívu k osobnému rozvoju.

Rozhovor s Tomášom Ďurčekom v rádiu AKTUAL o knihe Žijte své lepší já.

„Až keď som získala odvahu nasledovať svoje srdce, uvedomila som si, čo potrebujem
– prestať sa pozerať na obzor a len čakať, kedy sa ku mne priblíži.”

Janette Šimková

Z predhovoru knihy od
Michala Mynářa

psychoterapeuta a publicistu
www.psychoterapie-brno.czmynar

„Je to kniha, ktorá vás nakopne, nakazí optimizmom autorky a podnieti k tomu, aby ste sa vrhli do dobrodružstva objavovania. A nezabrzdí vás v rozlete kvantami zbytočných slov. Ide rovno k veci, bez príkras a kudrliniek, a to si na nej cením asi najviac.

Môžete ju prečítať jedným dychom, kapitolu po kapitole, ale skôr je to kniha, ktorú si dáte na nočný stolík a budete sa k nej opakovane vracať a hľadať v nej inšpiráciu podľa nálady alebo podľa toho, čo vás práve trápi. Je ako dobrá priateľka, nestrhne pozornosť na seba, ale poradí a podporí, kde je potrebné.

Dnes, keď je ľahké utiecť od zodpovednosti za riešenie vlastných problémov k rafinovanej forme prokrastinácie v podobe čítania kvanta rozvojových kníh o osobnom rozvoji, si cením práve také knihy, ako je táto, ktorá sa vám práve dostáva do rúk. Život je totiž potrebné prežiť, nestačí sa ním len prečítať. To, čo nás utvára, je skúsenosť. O čo je ale ľahšie uspokojiť sa len s informáciami a pri hĺbaní nad zložitosťami života zabudnúť na to najdôležitejšie – žiť, skúšať, robiť chyby a skúšať znovu – skrátka, zamazať si ruky životom.

Šťastie totiž nepríde samo. Je to umenie. Podobne ako napríklad v tanci, krasokorčuľovaní, gymnastike alebo akrobacii je ľahkosť vydretá. Je za ňou veľa práce. Či chceme, alebo nechceme, sme tvorcami svojho príbehu a či to bude príbeh obete alebo bojovníka – to je len na nás. Pokiaľ na tejto ceste občas lavírujete a strácate bojového ducha, v tejto knižke získate mocného spojenca.“

Recenzia knihy od
Kataríny Kovalčíkovej

autorky úspešného rečníckeho tréningu SpeakUP
www.silnyrecnik.sk

katarina

Janette Šimková je výnimočná osoba. Je stelesnením kalokagatie. Je krásna, múdra a beháva s vlkmi. Hoci vám tieto prívlastky môžu znieť ako hyperboly, trvám na nich. Nepoznám žiadnu osobnosť, ktorá by si ich väčšmi zaslúžila. Nie som len fanúšik oslnený jej osobnosťou, práve naopak – čím bližšie Janette spoznávam, tým väčšmi si ju cením.

„Tá kniha by mohla byť lajtovejšia,“ hovorím si lenivo, čítajúc ju. „Chýbajú mi konkrétne príklady toho, o čom píše.“ A tak si tam dosádzam svoje vlastné – tie, ktoré práve prežívam, aj tie, ktoré odložené v mysli čakajú, že si ich niekedy spracujem. Namiesto plážového čítania sa potím, myslím, preciťujem, odhodlávam a docvakáva mi. A tak sa čítanie Janettinej knihy mení na prácu.

Lenže, komu sa chce dnes pracovať? Niečo instantnejšie by tá autorka nemala? Nemala.

To by nebola Janette. Janette nie je lajtová. Janette nie je motivačná roztlieskavačka, ktorá páčivými frázami narýchlo rozskanduje tisíce (aj keď by som tým tisícom priala počuť jej prednášku, alebo, ešte lepšie, zažiť s ňou koučovací rozhovor). Nenapíše knihu, ktorú si otvoríte u kaderníčky namiesto magazínu. Janette je sčítaná, vzdelaná a rozhľadená. Je filozofka, intelektuálka, umelkyňa. Hľadá hlbšie súvislosti. Jej kniha (ako Janette samotná) je ideálnou sprievodkyňou pre prácu na sebe.

Lenže, komu sa chce dnes pracovať?
Ja dúfam, že vám, ktorí túto knihu držíte v rukách. Pretože ak áno, ak sa vám chce, práve držíte poklad. (Ale Janette by pokorne a múdro povedala, že len kľúč. Že ten poklad máte v sebe.) Tak hurá odomykať!