O knihe Je ľahké spraviť zvislú čiarku

O knihe Je ľahké spraviť zvislú čiarku
3. júna 2015 Janette Šimková

Pozitívne myslenie neznamená, že to, čo je negatívne, neberieme na vedomie. Znamená iba toľko, že sa radšej sústredíme na pozitívne a negatívnemu nedáme možnosť ani priestor. Rozprávam túto vetu svojim klientom často a nabádam ich, aby skúmali a zaoberali sa tým, ako môžu mať svoje negatívne myšlienky pod kontrolou.

Keď som pred rokmi hľadala inšpiratívnu stránku o pozitívnom myslení, ktorú by som mohla ľuďom odporúčať, objavila som portál pozitivnemysliet.sk. Jeho tvorca je Miroslav Zaťko, ktorého životný príbeh doviedol k tomu, že stránku založil. Popisuje na nej aj svoje vlastné skúsenosti a povzbudzuje ľudí, aby zbierali svoje vlastné a živili túžbu po zmene. Otvorene sa delí o svoj príbeh a bez príkras opisuje, ako aj v jeho prípade zafungovalo, že keď zmenil svoje myslenie, zmenil svoj život. Aj preto mi jeho stránka prišla nápomocná pre tých, ktorí hľadajú zdroje a inšpiráciu pre zmenu.

Osobne som sa s Mirom Zaťkom zoznámila až tento rok a vcelku “nezvyčajne” :-) Prišiel na môj workshop a ja som mala možnosť potvrdiť si dojem získaný z jeho webu – je to človek, ktorý úprimne žije tým, čomu verí a čo má zažité. Ba čo viac, rád sa o to delí, aby pomohol ostatným. Keď mi na stretnutí v apríli rozprával, že o pár dní vyjde jeho kniha “Je ľahké spraviť zvislú čiarku”, nadšene som mu pogratulovala k takému nápadu. Lebo dať na znamienko mínus tú zvislú čiarku mení absolútne celý význam čohokoľvek. A hoci niekedy nie je také jednoduché a bezbolestné dopracovať sa k tej zvislej čiarke, kniha, ktorá o tom píše, vám dá veľa odpovedí – v rovine príbehu, aj v rovine pragmatizmu.

Čo nás väčšmi osloví než to, keď niekto autenticky popíše, akou zmenou prešiel, aké prekážky pri tom zdolal, čo pri tom prežíval a ako sa pri tom cítil? Toto je celé čaro pôsobivých kníh – nepotrebujú sa na nič hrať a nič predstierať.
Každé slovo v útlej, ale bohatej knižke “Je ľahké spraviť zvislú čiarku”, šikovnej formátovo do kabelky, má svoju veľkú váhu a výpovednú hodnotu. Knižočka je napísaná s úprimným záujmom pomôcť každému hľadajúcemu, nech je na svojej ceste kdekoľvek. Jej uveriteľnosť je taká intenzívna, že sa pri čítaní pristihnete, ako okamžite premýšľate nad tým, kde metódu 5 prstov využijete najbližšie.

Zvyčajne nestačí iba začať, ale aj zotrvať v snažení. A autor dobre vie, čo to znamená – deklaruje to svojimi skúsenosťami priamo, bez akejkoľvek štylizácie alebo zveličovania. Jeho odporúčania, čo potrebujete na to, aby ste zmenili svoj život sú priamočiaro jednoduché. K tomu “stačí” splniť 3 požiadavky a ste v hre o svoj vysnívaný život. Lenže Miroslav vám k tomu povie aj ďalšie veci, ktoré na to potrebujete, lebo doťahovať veci do konca znamená, že si svoj úspech naplno užívate. Na to je táto kniha ako stvorená – odporúčam ako povzbudivého aj praktického pomocníka.

Medziriadkový odkaz v knihe, ktorý si ja často pripomínam je, že sa mi oplatí snažiť sa vždy urobiť viac, ako sa odo mňa očakáva. Toto človeka udrží v pozitívnom rytme v každej situácii.

Odkaz od Miroslava zo záveru knihy: “To, čo je pred vami i za vami, je nič oproti tomu, čo je vo vás.”

Kniha-Je-ľahké-spraviť-zvyslú-čiarku-001

Avatar
Prešla som jednu etapu životnej cesty bez toho, aby som sa „hlbšie“ pozerala do svojho srdca. A hoci sa mi naplnil detský sen a roky som pôsobila ako publicistka, moje pravé poslanie je v pomáhajúcej profesii. Môj osobný zmysel života „prehovoril“ presvedčivo a zanietene, keď som objavila koučovanie. Teraz som šťastná, že môžem „hľadajúcich“ sprevádzať na ceste za otvorením brány do vlastného vnútra, aby si zodpovedali, kým sú, čo v nich je a kam chcú smerovať.

0 komentárov

Leave a reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*