Cesta podľa špirály

Cesta podľa špirály

K žiadnemu napredovaniu nikdy nedochádza priamočiaro.

Do cesty sa vám budú stavať prekážky, objavia sa tiene a budú vám dochádzať aj sily a odhodlanie. Vtedy môžete osloviť kouča, ktorý vám rád ponúkne oporu, podporu, motiváciu, inšpiráciu… A vy budete vďaka nemu prekážky prekonávať bez toho, aby to ohrozilo vašu cestu do cieľa. Potom vaše strasti vyvážia záblesky svetla a prúdy radosti, takže  kouča už nebudete potrebovať.

Na správnej ceste sa udržíte vtedy, keď sa tak rozhodnete. Niekedy nedokážeme sami rozpoznať svoje životné príležitosti a ciele, nie je na tom nič zahanbujúce. Kouč vám dokáže zrkadliť, čo je pre vás samých dôležité, vďaka nemu si to uvedomíte a stotožníte sa s tým bez toho, aby to niekto rozhodol za vás.

Riešite niečo obdobné?

» Nedokážete sa odhodlať k zmene? (v práci, vo vzťahu…)
» Chcete lepšie rozumieť veciam, ktoré sa okolo vás dejú (dobré aj zlé)?
» Túžite prekonať samých seba a nebáť sa nových vecí?
» Zamýšľate prehodnotiť vlastné ciele, túžby a očakávania?
» Potrebujete nájsť vyváženosť medzi osobným a pracovným životom?
» Máte problémy s nízkou sebadôverou?

» Trápi vás kríza vo vzťahu?
» Hľadáte sa, alebo hľadáte to, čo vám v živote chýba?
» Nie ste spokojný s tým, ako sa vám darí?
» Stojíte pred dilemou, ktorá vás paralyzuje?
» Chýba vám odvaha, sebavedomie, motivácia…, a pritom pociťujete strach, neveríte si, podceňujete sa, ste nespokojný so sebou i s druhými…
» Mienite žiť život podľa vlastných predstáv?

  • Ako life kouč verím tom, že správnym úsilím dokážete urobiť svoju budúcnosť takú, akú ju chcete mať. A ja budem pri vás neochvejne stáť, aby sa vám to podarilo a nevzdali ste to.
    Mgr. Janette ŠimkováKouč, facilitátor, lektor a motivačný speaker

Sám sebe oporou

Cieľom úspešného koučovacieho procesu je okrem iného aj to, aby klient kouča dlho nepotreboval. Kouč robí všetko pre to, aby si koučovaný odniesol z koučovania dostatočný zásobník nástrojov, ako pracovať sám so sebou. Vďaka tomu sa dokáže naučiť sebakoučovaniu a dokáže pozerať na svoj život z odstupu.

Kľúčové pri rozvíjaní charizmy, vitality, osobného pocitu úspechu a naplnenia života je dobré zaobchádzanie s emóciami. Aj tomu sa dá pri koučovaní naučiť – ako tvoriť vlastný život, vytvárať vzťahy a rozumieť sebe aj druhým. S takýmito zručnosťami nemá koučovaný problémy s motivovaním samého seba, otvorenosťou voči novým podnetom, odvahou skúšať nové veci, efektívne riešiť konflikty a vychádzať s ľuďmi…

Ako životný a exekutívny kouč (coach) vám umožním, aby ste porozumeli samým sebe namiesto toho, aby som vám predkladala vlastné názory. To, čo neurobím je, že sa nebudem aktivizovať za vás — prenechám zodpovednosť vám samotným – to je pre vás veľmi dôležité.

Ponúknem vám, aby ste sa otvorili nepredvídateľnému, namiesto toho, aby ste sa snažili všetko kontrolovať.

Podporím vás, aby ste nachádzali svoje vlastné riešenia.

Budem stáť pri vás, keď budete experimentovať, než sa rozhodnete.

Ukážem vám, že sa väčšmi oplatí investovať do budúcnosti, než ľpieť na minulosti.

Skúsenosť nie je to, čo sa človeku prihodí,
ale to, ako si človek poradí s tým, čo sa mu prihodí.

 

 

 

Aldorus Huxley
 

 

 

Chýba Vám motivácia?

Motivácia je vôľa niečo dosiahnuť. Bez motivácie môže človek len ťažko napredovať. Preto je nevyhnutné neustále si hľadať motiváciu – či už ide o vzťah, prácu, alebo o to, aby ste našli svoje šťastie a naplno využili svoj potenciál.