Máte pocit, že vám niekto zabudol povedať, čo je vaším životným zmyslom?

Máte pocit, že vám niekto zabudol povedať, čo je vaším životným zmyslom?
24. januára 2010 Janette Šimková

Budem k vám úprimná: Nikto vám to nezabudol povedať. Ak ste v očakávaní, že si vás váš zmysel nájde sám, môžete čakať donekonečna. Niektorí ľudia to v dobrej viere aj robia. Ja sa zvyknem pýtať, či nie je život zaujímavý práve pre možnosť uskutočniť akýkoľvek sen.

Pre niekoho to môže byť nepredstaviteľné, ale zvyčajne ľudia dokážu mnohé svoje sny zreálniť. Life kouč býva nápomocný práve pri takýchto odhodlaniach, kedy je v roly povzbudzovateľa, inšpirátora, motivátora, partnera pre komunikáciu a ochrancu dosiahnutia cieľa. Kouč vie koučovanému pomôcť v mnohých sférach, ale vôľou obdarúvať nedokáže. Tá je na každom jednom realizátorovi sna.

V Castanedovej knihe Oddelená skutočnosť don Juan hovorí: “Obyčajný človek sa vie ‘zmocňovať’ vecí len rukami, očami, alebo ušami, ale kúzelník to dokáže aj nosom, jazykom alebo vôľou, predovšetkým vôľou. … Keď sa na svet pozeráme alebo keď ho počujeme, máme dojem, že je to vonku mimo nás a že je to skutočné. Keď vnímame svet svojou vôľou, vieme, že to nie je ‘vonku’, a že to ani nie je také ‘skutočné’, ako sa domnievame.”

Keď pochybujeme, neveríme si, alebo sa obávame, v akom rozpoložení máme vlastné hnacie sily, life kouč rád pomôže a vyjadrí podporu napríklad myšlienkou Miguela A. Ruiza: „Cesta k zmene je taká individuálna, ako každý z nás. Cieľom je spôsob života, ktorý je naším vlastným vyjadrením a ktorý nám ponúka úplnú slobodu byť samými sebou.”

0 komentárov

Leave a reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*