Každý má dar dávať

Každý má dar dávať
20. decembra 2013 Janette Šimková

Je to podstata nášho bytia, povedal Jack Canfield.

Mám pre Vás jeden čarovný príbeh neznámeho autora o tom, čo všetko možno darovať.

Na vzdialenom ostrove učiteľka vysvetľovala žiakom tajomstvo Vianoc: „Vianočné darčeky by nám mali pripomínať lásku Boha, ktorý k nám na zem vyslal svojho syna, aby nás spasil, pretože Boží syn je najkrajší dar celému ľudstvu. Ale darčeky si ľudia dávajú aj preto, lebo sa navzájom milujú a chcú žiť v mieri.“
Jej rozprávaniu pozorne načúval jeden zo žiakov. Deň pred Vianocami daroval chlapec svojej učiteľke mušľu nevídanej krásy. Nikdy predtým krajšiu nevidela.
„Kde si našiel takú nádhernú a skvostnú mušľu?“ spýtala sa svojho žiaka.
Chlapec jej vysvetlil, že ju možno nájsť iba na jedinom mieste, na druhej strane ostrova. Asi dvadsať kilometrov odtiaľ je malá zátoka a more tam niekedy vyplaví takéto mušle.
„Je prosto nádherná,“ povedala učiteľka. „Budem ju opatrovať celý život, a tak na teba nikdy nezabudnem. Nemal si sa ale vydávať na takú dlhú cestu len preto, aby si mi dal darček.“
Chlapec so žiariacimi očami odvetil: „Tá dlhá cesta bola súčasťou môjho darčeka.“

Prajem Vám, aby ste v týchto sviatočných chvíľach rozlišovali, ktoré veci sú dôležité, a ktoré také dôležité nie sú. Medzi to naozaj dôležité patrí napríklad nájsť si čas pre priateľov a pre tých, na ktorých vám záleží. Keď spomalíte a zamyslíte sa nad tým, čo z toho, čo robíte, má naozaj zmysel, môžete sa tomu naplno oddať. Nie je nič vzácnejšie ako Vaše klenoty – času a pozornosti, ktoré keď ľuďom venujete, sami budete šťastní.

Prežite Vianoce podľa svojich predstáv a tak, ako máte radi. Nech sú Vaše obohacujúce chvíle s blízkymi naplnené láskou, harmóniou, zdravím, spokojnosťou a vďačnosťou.


S láskou a od srdca Vaša
Janette

0 komentárov

Leave a reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*