Dve veci, s ktorými bude nový rok stáť za to

Dve veci, s ktorými bude nový rok stáť za to
30. decembra 2016 Janette Šimková

Premýšľala som, čo vám okrem „klasických vecí“ popriať do nasledujúceho roka. Rozhodla som sa zaželať vám dvojicu dôležitých postojov, ktoré zvykneme postrádať, a veľmi ich potrebujeme.

Tou prvou je NÁDEJ

Nádej tvorí naše kráčajúce sny a je to surovina, z ktorej sa stavia úspech. A ohromujúco sa v nej raduje. Vyživujte ju preto pozorne a starostlivo aktívnou vierou v možnosti. Objavujte ich a hľadajte, zásobujte dušu podnetmi a ona sa vám odvďačí, lebo:

  • V nádeji je istota, že niečo má zmysel, aj keby ste ho okamžite nevideli alebo necítili.
  • Nádej udržuje vašu myseľ v pokoji a vedie vás, keď zháňate cestu.
  • „Nádej je obruč, ktorá nedovolí srdcu, aby puklo“ – vyriekol Thomas Fuller.

Tou druhou je SEBAISTOTA

S dôverou v samého seba sa dostanete veľmi ďaleko – až tam, kam túžite. Zdravá sebaistota vám dodáva odhodlanie vnímať strachové situácie ako výzvy, ktoré sa oplatí zdolávať. Otvorte sa preto všetkému, čo sa vám ponúka, strážte si pritom svoje hodnoty a verte v seba, lebo:

  • Keď si dôverujete, ľahšie sa púšťate do nových vecí a plnšie žijete.
  • Vďaka sebaistote ste majstrom svojho života.
  • So sebadôverou ste atraktívni a neodolateľní.

Nájdite sa a uskutočnite sa :-)

Nádej aj sebaistota vnášajú jednotu a poriadok do vašich myšlienok, citov, správania, konania… Keď sa ozýva vaše vnútro, netreba ho rýchlo uspokojovať novým zážitkom alebo slasťou. Načúvajte mu a dôverujte mu – vie, čo je pre vás dobré a povedie vás.

Žite naplno bez toho, aby ste svoje očakávania presúvali do nejakej vzdialenej neistej budúcnosti. Verte tomu, že si zaslúžite žiť bez odkladania a čakania. A keby prišli pochybnosti, slovami Rúmí ich odbite: “Nezablúď do susedstva zúfalstva, lebo sú nádeje: sú skutočné, existujú – neuberaj sa k temnote. Vravím ti: slnká existujú.”

S prianím takého roka, ktorý vám prinesie lásku, šťastie, zdravie, radosť, harmóniu a všetko to, čo si zo srdca prajete.

S vďakou Vaša Janette

dsc_0034

Avatar
Prešla som jednu etapu životnej cesty bez toho, aby som sa „hlbšie“ pozerala do svojho srdca. A hoci sa mi naplnil detský sen a roky som pôsobila ako publicistka, moje pravé poslanie je v pomáhajúcej profesii. Môj osobný zmysel života „prehovoril“ presvedčivo a zanietene, keď som objavila koučovanie. Teraz som šťastná, že môžem „hľadajúcich“ sprevádzať na ceste za otvorením brány do vlastného vnútra, aby si zodpovedali, kým sú, čo v nich je a kam chcú smerovať.

0 komentárov

Leave a reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*