Anatómia naplnených vzťahov

Vaše vzťahy k ostatným sú tým najlepším, najdôveryhodnejším obrazom toho, kto ste a čo môžete ponúknuť. Nič iné sa tomu nevyrovná.

K. Ferrazzi

Anatómia naplnených vzťahov

Neexistuje žiadny zázračný návod na úspech v láske. Knihy s xy krokmi k lepšiemu vzťahu majú tendenciu fungovať iba pre tých, ktorí vnímajú vzťah ako kuchársky príbeh a dokážu dodržiavať recept. Napriek tomu som napísala ebook s 9 princípmi na zoznamovanie sa samých so sebou a s druhými v nádeji, že aj keď neexistuje magický vzorec týkajúci sa každého, platia isté zásady, ktoré vás môžu doviesť k bezhraničným možnostiam.

V ebooku sa dočítate o zásadách, ako postupovať pri tom, keď sa učíte hovoriť druhým ľuďom, novým možnostiam aj sebe ÁNO. Spočívajú v:

 • 3 princípoch zameraných na sebareflexiu
 • 3 princípoch orientovaných na sebapoznanie
 • 3 princípoch týkajúcich sa postojov

Ste vo vzťahu, o ktorom viete, že predstavuje to najlepšie, čo ste mohli nájsť? Ste šťastný človek. Ostatní živia nádej, keď ju práve nestrácajú, že niekde ich čaká človek, ktorý im pomôže prežívať vytúžený príbeh lásky. Aby sme sa v láske nepohybovali ako v hustej hmle, môžeme si posvietiť tým, že si najskôr posvietime na seba. Potom taký rozžiarený zdoláme aj tú najnepreniknuteľnejšiu hmlu.

A hoci istotu, ako to s láskou skutočne je, nikdy nezískame, môžeme nájsť spôsob, ako si ju vychutnávať, veriť jej a vedieť, že je silnejšia ako smrť. Mojím zámerom je sprostredkovať vám ebookom videnie a vnímanie svojej vlastnej vzťahovej situácie z odstupu, ktorého by ste inak neboli schopní napríklad kvôli nudnému stereotypu, vzrušeniu z nového vzťahu či frustrácie z ukončeného vzťahu.

Od srdca

podpis

“Vo vzťahoch k druhým ľuďom tiahneme všetci k väčšej či menšej miere egocentrizmu. Na každú danú situáciu najskôr a predovšetkým pozeráme z toho hľadiska, ako sa dotýka nás osobne a až potom dodatočne sme ochotní obťažovať sa a premýšľať, ako tá istá situácia môže postihnúť ďalších zúčastnených. Viacmenej, obzvlášť, ak nám na druhej osobe záleží, obvykle dokážeme a nakoniec i zvažujeme aj jej stanovisko, ktoré môže byť dosť odlišné od nášho.”

M. S. Peck

 • Drahá Janette, ďakujem Ti za možnosť spoznať Knihu, s ktorou sa dá žiť, knihu, ktorá rozvíja osobnosť formou láskavého učenia. Milujem Tvoj ľahký humor, Tvoje výstižné metafory a prirovnania, to, keď ma svojim „rozprávaním“ unesieš do predstáv... a v nich sa vidím, ako Ti oduševnene pritakávam „Janette, je to tak!“ A niekedy sa zas pousmejem, keď chvíľami „počujem“ Tvoj zvonivý hlas plný entuziazmu, ako sa mi prihovára s nadšením Tebe vlastným, počas toho ako čítam jednotlivé kapitoly. Kniha je bravúrna, učiaca rešpektu, úcte, sebadôvere a sebaúcte, prináša recepty ako bezpečne opúšťať zónu komfortu – „bublinu pohodlia“, ako ju nazývaš Ty, Janette. Spoľahlivo sa môže stať sprievodcom každému, kto má pocit, že postáva na jednom mieste a potrebuje zmenu, alebo stráca v živote zmysel, motiváciu a energiu, či pociťuje nedostatok lásky. Ty čitateľa cez mnohé úskalia knihou prevedieš, ukážeš mu, ako objavovať v sebe potrebnú silu a odvahu, ako nachádzať a zvyšovať svoju sebahodnotu, pestovať sebalásku. A kto už by nechcel žiť a kráčať sebaistejšie, nachádzať porozumenie pre seba a ľudí okolo seba, vytvárať si osobné šťastie? Kniha sa Ti skutočne vydarila, je zmysluplná, hodnotná a krásna. Blahoželám!
  Erika Feketová, ACC (ICF)Koučka, Managing Director, www.espiral.sk
 • Kto je pre mňa Janette Šimková? Inšpiratívna žena, dôverná priateľka, profesionál s veľkým P a v posledných rokoch sa presviedčam čoraz častejšie, že aj kvalitný spisovateľ. Dôkazom je táto knižka, ktorú držíte v ruke. Jej názov je viac ako výstižný: pomáha nám skutočne ŽIŤ a naplno využívať svoj vlastný potenciál. O čo viac tu na Zemi ide?
  MUDr. Zuzana Pitoňákovávšeobecná lekárka a priekopníčka psychosomatickej medicíny na Slovensku, klinika Medante
 • Janette je skvelá rečníčka a už aj spisovateľka. Oslovila ma s ponukou dotvoriť jej texty farebnými ilustráciami. Bola som poctená, ale mala som aj trochu obavy, ako sa tejto úlohy zhostím. Avšak, keď som sa začítala do jej rukopisu, hneď mi začali naskakovať v hlave obrazy. Je to knižka o živote pre život. Každý si tam nájde, čo práve potrebuje. Janette autenticky zachytila svoje nažité a rokmi praxe podporené myšlienky aj skúsenosti. Čo píše aj skutočne žije a učí to i ostatných. Viem to, lebo sa už pár rokov poznáme a obe pomáhame ľuďom nachádzať cestu k oslobodeniu sa od nefunkčných presvedčení. Príjemným, zrozumiteľným a ľahko čitateľným jazykom nám posúva posolstvá, ako sa priblížiť k sebe a žiť naplnený a hodnotný život. Mne sa nakoniec veľmi dobre maľovali obrazy k jednotlivým kapitolám a verím, že i čitateľom sa bude knižka dobre čítať. Všetkým prajem krásny zážitok.
  Katarína Vargovávýtvarníčka a arteterapeutka
 • Určite to poznáte: čím viac možností máme, tým ťažšie sa rozhodujeme. Ak sa chcete do seba dôkladnejšie ponoriť a intenzívnejšie sa na seba naladiť, prijmite pozvánku do sveta inšpirácií a správnych rozhodnutí. Knižka, s ktorou sa dá žiť vás naladí na nové myšlienky a vyzve vás na súboj s vlastnou nerozhodnosťou.
  Daša Čejkováeditorka knihy
 • Toto je „Knižka, s ktorou sa dá žiť“... radostne, príjemne, zdravo, úprimne. Mnohé z nej som už zaviedla do svojho života. A teraz viem, čo chcem, čo nechcem – a nielenže o tom hovorím, ja tak žijem.
  Oľga Belešováherečka
 • Kniha Žijte žijte své lepší já sa mi veľmi páči. Zrozumiteľná, pomáhajúca, uchopiteľná, jasná. Prihovorila sa mi slovami, ktorým rozumiem, ktoré sa dotýkajú mojej duše, a s ktorými sa viem stotožniť. Kniha, ktorá sprevádza – jemne, nenásilne, s láskou.
  Miroslava Košibová

Mám záujem o e-book Anatómia naplnených vzťahov

Po zadaní emailovej adresy si môžete zadarmo stiahnuť eBook. Rešpektujem vaše súkromie a nikdy vám nebudem posielať spam.