PhDr. Marek Madro

PhDr. Marek Madro
16. júla 2019 Janette Šimková

Janette nevnímam len ako večne šťastnú nadšenkyňu a idealistku, s ktorou chcú ľudia tráviť čo najviac času. Je to žena, ktorá sa naozaj nebála poriadne “umazať” vlastnou skúsenosťou, a napriek tomu alebo skôr vďaka tomu, nachádza v sebe silu vidieť každý deň krásy ľudského života a sveta. Janette vo svojej inšpiratívnej knihe predostiera otázky, ktoré si dovolím tvrdiť, že si kladie dennodenne väčšina ľudí. Niekedy si na ne nedokážeme odpovedať celé roky. Autorka na tieto otázky odpovedá silným, a napriek tomu jednoduchým a jasným štýlom. Z jej odpovedí srší sila vlastnej skúsenosti a skutočného pochopenia, ktoré prenáša na čitateľa.

Pri čítaní knižky som prežíval slobodu – autorka totiž ponúka realistické odpovede, ktoré od čitateľa neočakávajú zázraky, o ktoré sa možno doteraz v živote snažil, a ktoré ho viedli k častým sklamaniam. Janette sa nebojí opísať to, ako to naozaj v našom živote je, a samozrejme, pridáva to najpodstatnejšie – že je to tak v úplnom poriadku.

Pri čítaní Knižky, s ktorou sa dá žiť som zažil veľa AHA momentov. Človek by povedal, že je to ani nie je možné pri takom malom rozsahu zamyslení, ktoré sú prevažne jednostranové.