Cyklus sebarozvojových debát v Bratislave – posledný utorok v mesiaci

Cyklus sebarozvojových debát v Bratislave – posledný utorok v mesiaci
1. januára 2018 Janette Šimková

nový leták

 

VYROVNANOSŤ – 30. 1. 2018
Ako si vykúzliť viac rovnováhy
Mať dobrý pocit zo svojho života je o vytvorení priestoru preň. Neraz to chce od nás odstrániť
situácie a veci z vlastného života, ktoré (už) doň nepatria. Taká recyklácia môže byť zábavná
a plná nadľahčení… a vybalansovania!

SEBADÔVERA – 27. 2. 2018
Ako sa kamošiť so zlyhaniami
Keď niečo robíme, robíme aj chyby. Keď nerobíme nič, aj tak nás chybovosť dohoní. Nechceme si zlyhania priznávať, pripomínajú nám našu nedokonalosť. Tá ma na svedomí, že si neveríme. Z toho máme potom zlý pocit zo seba a netrúfame si zozbierať neúspechy.

ASERTIVITA – 27. 3. 2018
Ako spravovať svoje hranice
Žijeme vo svete s takmer neobmedzenými možnos-ťami, a to nám obmedzenia spôsobuje. V takomto svete nevznikajú hranice automaticky. Práve ich stanovovanie a dohadovanie s ostatnými nám dáva riadne zabrať. Hovoriť NIE dôrazne, a pritom láskavo, sa potrebujeme učiť a trúfnuť používať.

MYSLENIE – 24. 4. 2018
Ako ochočiť kritické myšlienky
Negatívne myslenie je niečo ako osýpky na mozgu. Len namiesto svrbenia prichádza šomranie, namiesto škrabania sa nadávanie a namiesto horúčky je frustrácia. Ako sa bezpečne zaočkovať proti negatívnosti?

EMÓCIE – 29. 5. 2018
Ako neuviaznuť v starom hneve
Zlosť spôsobuje, že sa rútime životom na plný plyn. Keď chceme ubrať, lebo potrebujeme veci vybalansovať, zlosť necháva pedál stále zošliapnutý na podlahe. A hoci sa nám to niekedy zdá dobrý nápad akcelerovať cez palivo hnevu, „exhaláty“ z neho znečisťujú vzťahy.

DILEMY – 19. 6. 2018
Ako zlikvidovať falošné starosti
Niekedy sa hráme na pekných komediantov: svoje problémy aj tak prežijeme. Je to s nimi v podstate „jednoduché“ – pokým majú nejaké riešenie, nie je dôvod robiť si starosti. A pokiaľ riešenie neexistuje, taktiež nemá zmysel lámať si nad tým hlavu. Ako z toho von?

Prešla som jednu etapu životnej cesty bez toho, aby som sa „hlbšie“ pozerala do svojho srdca. A hoci sa mi naplnil detský sen a roky som pôsobila ako publicistka, moje pravé poslanie je v pomáhajúcej profesii. Môj osobný zmysel života „prehovoril“ presvedčivo a zanietene, keď som objavila koučovanie. Teraz som šťastná, že môžem „hľadajúcich“ sprevádzať na ceste za otvorením brány do vlastného vnútra, aby si zodpovedali, kým sú, čo v nich je a kam chcú smerovať.

0 komentárov

Leave a reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*